Kutsal Kan ve Kutsal Ruh ve Yok Olup Giden Ormanlar

İnsanlığın varlığını kanıtlayanlar geçmişin canlılarını kanıtlayanlar ve kendilerini kanıtlamaya çalışan yalnızlar.

İstikametinizi çevirdiğiniz yönü hatırlayın ve kutsallığın bir ışık olduğunu unutmayın sizlere ara verdiğim sözlerimle sesleniyorum.

Varlıkların içinde en kutsalı olanı insanı anlamayanlar bugün cezalandırılıyor.

Bu cezalandırmayı kendilerine hak mı ettiler yoksa onların mı kaderi bu şu anda geçen sene bildirdiğim gibi güneşin ateş çemberi ve küresel iklim sorununun bahsi geçirdiğim dünyanın yaşlanması ve doğaya insan eli ile zarar verilmesinin sonuçlarında oluşan etki.

Önce virüs kavurdu dünyamızı ve şimdide sıcağın ateşe dönüşmesi nefes almamızı sağlayan yaradılışın en mükemmel doğa harikası ormanların yangınlarla harap olması.

Bunun sonucunda üzülerek söylemeliyim insan eli insanın cahilliği ve insanın riyakâr ihmal davranışları sonucunda dünya ateş çemberine dönüşmekte.

Ne kadar Tanrıya yakarsanız da sonucuna katlanmanızı sağlayacak ve günahlarınızın affına sığınmanıza yarayacak sonuçlara da katlanacaksınız.

Bu sonucu düşünmeden insan ayrımı yaptınız yaprağın kılcal damarlarındaki onun nefes almasını sağlayan fotosentezi bile sizin kötü ruhlarınız yaktı.

Kutsal kan hepinizin vücudunda bulunur ama yılların ötesinde Hz. İsa ya çektirdiğiniz acının intikamını size geri veriyorum.

Çünkü İsa’nın bir keresinde benim sözlerimin inceliği insanlığın barışının kanıtı olarak geri gelecek bildirini onun ruhunun kutsallığının kabulü olarak günümüzdeki insan hayatına şekil vermesi gibidir.

Onun sevgisini anlamayanlar kişilik ile karşılaştırma yaptıklarında karşılarındaki kişiliği bir başkası ile karıştırma cüretinde bulundular.

Ve hala nefes almak istiyorum diyen varsa etrafına baksın yaratılmış güzel dünyayı ne hale getirdiniz insanların sadece kusurlarını görerek onlara büyük ihanet ettiniz ve dinler arasındaki şefkati bile yok ederek Tanrının işine karıştınız oysa tanrı sizden sadece sevginin temelini attığı ve size bir yuva olarak sunduğu bu mavi yeşil dünyayı eviniz olarak sundu evi temiz tutamadınız ve tutamadığınız gibi yaktınız ve şimdi söndürmeye çalıştığınız bu dünya duman içinde kaldı.

Üzülerek söylüyorum ki dumanlarda boğulanlar ve yananlar ve alevlerin altında kül olup giden tüm canlılarda insan vebali vardır.

Ne gördünüz oldu demenin dışında söylemeye çalıştığım sizin ihmalkâr ve sonuçlarına katlanmaya bile ve kendi benliğinizle müzakere etmeye bile cesaret bulamadığınız sizler bu dünyanın sonunu getirmek üzeresiniz.

Şefkati altın tabakta sunsalar bile size daha çok gerektiğini hatırlatan o benliğiniz yakında günahlarınızı taşıyamayacağınız bir duruma gelecek.

Ve o durum geldiğinde size şunu söylüyorum suçsuz yere suçladığınız insanların ruhları elbet bir gün Hz. İsa’nın suçsuzluğunda olduğu gibi size şunu hatırlatacak eğer kızaracak bir yüz varsa o yüzde ar duygusu da olmalı.

Sizler bu dünyada neredeyse tanrı durumuna gelerek kendinizi kraldan daha kralcı yapmaya çalıştınız

Kimsin sen o yüzden sadece etten kemikten ve kutsal ruhtan olan ey insanoğlu size şunu hatırlatırım kalbinizin içindeki saflık zerrecikleri size sunulmuş en büyük armağandı ama siz bu zerreciklerin içine bile zehir kattınız ve katmanlarına bakmadan insanları yok ettiğiniz gibi şimdide doğaya büyük zarar veriyorsunuz ağladığın her şeyin bir nedeni var ama nedensiz ağlamanın asla tanımı yok ve bu tanımı yıkmanın size de bir faydası yok.

Oluşturduğunuz tüm sebepse nedenler size ancak Tanrının imtihanı olan bu dünyada sonunda geri verilecek bir yeni oluşunum karşımı doğrultusunda anlayacağınız bir dilde sizin benliğinize sorulacak.

Kimsiniz

Verilecek cevaba sizin anlam katıp içinizdekileri ortaya koymanız arınmış saf ya da kötülükle olan ruhunuza bir gelecek taşıyacak.

Sizler kutsal Meryem’i ağlattınız sizler onun Tanrıdan olan kutsal oğluna dayanılmaz acı çektirdiniz ama onun ruhu geri geldi belki de hala aranızda ama sizler kendi inançlarınıza göre kişileri ancak ve ancak kendi istediğiniz normlarda bir köşeye oturtma derdinde olursanız önünüzdeki güzellikleri görmeden çok büyük günah işlemiş olursunuz ve oluyorsunuz ve olmaya da devam edeceksiniz.

Bilmelisiniz ki size görünen etten kemikten bilmelisiniz ki size güzel sözler söyleyen ama onu çarpıtmaya çalıştığınız bile etten kemikten ve sizler de onun gibi etten kemikten siniz.

Oysa kendi emelleriniz doğrultuda insanlarla oyun oynama yeteneğine sahip olmanız neticesinde sizin onlara anlam katacak dereceniz sizin fiziksel Tanrının verdiği vücudunuzun eşsiz katmanlarında sınanacak birer sunak gibi.

Bakışların insandan çıkıp bir başka insan varması anlık ama üzerinde kalıntı yapması ise sonsuzdur.

Ruhunuz sonsuzluğa kutsandı. Bunu unutmayın

Sizde yeminlerinizi ancak ve ancak Tanrının kutsal dinlerinde onların cemaatin de ve onların güzel ibadetlerinde size bahşedilmiş öğrenmiş olduğunu dualarda vicdanınızın elverdiğince güzellikleri sunmanız ile gerçekleşecektir.

Evet soluduğunuz havada var olan sizin yaşam nefesiniz son anınız geldiğinde Tanrının can alacak meleği ile size göründüğünde hissiyatınız size bu dünyaya veda diyecek ama son bir nefes alışveriş ve nefesin tükenmesi bu dünyaya vedanız olarak yine veda edecek.

Soluduğunuz havanın kıymetini bilin çünkü hava artık sizin nefes aldığınız o hava değil o hava kirlettiğiniz sizin ruhunuzun bir yansıması oldu dünyaya.

Dünyanın evrendeki eşsiz bir benzeri daha var gelecek nesiller dünyanın tıpa tıp aynısını yaşamaya başlayacak ve tüm ruhların buluşacağı yere de yine sonsuzlukta hep birlikte gideceksiniz.

Benim nefes alışım şu anda devam ediyor sizin nefes alışınız benimkinden farklı değil ama bir başkasınınki de sizden farklı olmayacak.

Bilin ki gözlerin oyunu size kutsak kanı ve kutsal ruhu tattıracak.

Erez Eğilmez.

 

 

 

 

 

Yazarın diğer yazıları
2 Yorum
Yorum Yazın
*Sitede yayınlanan yazılar ve yorumlardan yazarları sorumludur. Yayınlanan yorumlardan Turizminde Son Nokta sorumlu tutulamaz.
Kategoriler
    Güncel Yazılar