Setur’dan gruplara özel güvenli mavi yolculuk

Türkiye’nin önde gelen turizm şirketlerinden Setur, kültür turları kapsamında düzenlediği mavi yolculuk tur seçenekleri ile tatil özlemini gidermek isteyenleri bekliyor. Setur, kabin sayıları 3 ile 10 arasında değişen farklı boyutlardaki yat ve tekne turlarında, tüm kabinleri kapatmak koşuluyla sadece ailelerin ya da arkadaş gruplarının bir arada olduğu 7 gece - 8 gün süren özel seyahat deneyimleri sunuyor. Tatil yeri olarak engin mavilikleri seçenler, bu sayede sevdikleriyle doyasıya vakit geçirebiliyorlar. 

Mavi yolculuk turlarının yanısıra tekne kiralama konusunda da çeşitli fırsatlar sunan Setur, tatil severleri bekliyor. Teknedeki personelin sağlık durumu, tekneleri sağlayan Barbaros Yachting firması tarafından takip edilecek ve tüm tekne personeline düzenli olarak Covid-19 testleri yaptırılarak sağlık güvenliği sağlanacak. Ayrıca üyesi olduğu Türk Yat Acenteleri Birliği Derneği (TYBA)’nin aldığı ortak kararla tüm yatlarda her misafir değişiminde zorunlu hale getirilen dezenfekte ve hijyen işlemleri uygulanacak.  

Mavi Yolculuk Turları Koronavirüs Tedbirleri

1- Teknelerin düzenli dezenfeksiyonu yapılmakta olup, her tur değişimi öncesinde tam dezenfeksiyon sağlanmaktadır. Bu işlemlerin belgelendirilmesi, Seyir İzin Belgesi alınması esnasında liman başkanlığınca kontrol edilmektedir.

2- Mürettebat tarafından maske, eldiven vb. kişisel koruyucu ekipman kullanılır. (Birlikte seyahat eden, birlikte konaklayan ve aynı aileden olan kişilerde aranmaz.)

3- Yat ortak kullanım alanına el dezenfektanı konulmaktadır.

4- Tekne girişlerinde, misafirler temassız ateş ölçümü uygulamaları ve el dezenfeksiyon imkanı ile karşılanmaktadır. Talep edilmesi halinde misafirlere verilmek üzere, maske ve eldiven gibi kişisel koruyucu ekipman bulundurulur. Personele tur öncesinde ve gerekli hallerde ateş ölçümü yapılmaktadır.

5- İşletmeler tarafından, yatçı, misafir ve müşterilerden son 14 gün içerisinde bulunduğu yerlerin, varsa kronik rahatsızlıkları, COVID-19 geçirip geçirmediklerine ilişkin bilgilendirme istenilir ve kayıtları muhafaza edilir.

6- Tur başladıktan sonra tur süresince yatlara, diğer teknelerden ve karadan misafir kabul edilmemektedir.

7- Hastalık belirtileri gösteren müşteri ve personele uygulanacak işlemler Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı COVID-19 rehberine göre yürütülür. Konaklamalı deniz turizmi araçları için; hastalık şüphesi gösteren misafir veya personel belirlenmesi halinde, yetkililere haber verilir, sağlık kuruluşu tarafından hasta devir alınıncaya kadar izole edilir, hizmetleri güvenlik tedbiri alınmış personelce sağlanır, COVID-19 teşhisi konmuş ise hizmetin sona ermesinden sonra kişinin temas ettiği bütün alanlar standartlara uygun malzeme ile dezenfekte edilir ve havalandırılması sağlanır. Tekneler tamamen dezenfekte edilmeden yeni sefere çıkarılmaz.

8- Tekne girişinde veya dış cephesinde ve misafir ile personelin kolayca görebileceği genel kullanım alanlarında, uygulanan ve uyulması gereken COVID-19 tedbirleri ve kurallarına ilişkin yazılı ve görsel bilgilendirme panoları düzenlenmektedir.

9- Yeme içme hizmetleri mümkünse kapalı paketli olarak hijyen koşulları çerçevesinde servis edilir. Bu duruma servis malzemeleri (çatal, kaşık, bıçak, tabak, bardak vs.) çevreye en az zarar verecek şekilde üretilmiş tek kullanımlık ürünler kullanılarak yapılır, tur sonunda bunların geri dönüşüm atık ünitelerine boşaltılması sağlanır. Tek kullanımlık ürünlerin kullanılmaması durumunda, servis malzemeleri bulaşık makinasında yıkanır. Mutfak dışında aracın başka bir bölümünde mangal vb. yemek pişirme alanı oluşturulamamaktadır.

10- İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilim Kurulu ve kamu kurum ve kuruluşlarının uygun göreceği diğer tedbirler alınır.

Setur’un Haziran ayında başlayan gruplara özel mavi yolculuk turları Bodrum ve Marmaris çıkışlı olmak üzeri iki farklı rotada gerçekleşecek.  Bodrum çıkışlı tur Gökova Körfezi rotasını takip ederek tekrar Bodrum’a dönecek. Marmaris çıkışlı tur ise Fethiye rotasının ardından Marmaris’te sona erecek. Turlar ile ilgili tüm detaylara www.setur.com.tr ve 444 0 738 numaralı Setur çağrı merkezinden ulaşabilirsiniz. 

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar