Selma Tatar, önceki dönem Başkanı Can Arınel’den zinciri devraldı.

Sektörde farklı alanlarda faaliyet gösteren turizm profesyonelleriyle el ele vererek ülkemizde turizmi geliştirmeyi amaçlayan ve dünyanın en büyük Skål kulüplerinden biri olan Skål International İstanbul’un Olağan Genel Kurulu, 19 Mart 2024, Salı günü Elite World İstanbul’da yapıldı.

 Skål International İstanbul Yönetim Kurulu ve üyelerinin yanı sıra TÜRSAB Başkan Yardımcıları Davut Günaydın ve Hasan Eker ile TÜROB Başkanı Müberra Eresin, İstanbul Turizm Platformu Direktörü Şengül Altan Arslan, Skål International Eski Dünya Başkanı Hülya Aslantaş, Uluslararası Skål Dernekleri Federasyonu Başkanı Orhon Atameriç ve Yönetim Kurulu üyesi Ayşe Önen’in de katıldığı Genel Kurul Toplantısı’nda 34’üncü Dönem Başkanı olarak Selma Tatar seçildi.

Genel Kurul’un ardından düzenlenen Zincir Değişim Töreninde Skål International İstanbul Kulübü’nün yeni Başkanı Selma Tatar, önceki dönem Başkanı Can Arınel’den Başkanlık zincirini devraldı.

Can Arınel: Dostluk ve barış için turizm mottomuzla ilerlemeye devam ediyoruz

2 yıllık görev süresi boyunca kendisine destek olan ve katkı sağlayan herkese teşekkür eden Can Arınel; “Sevgili Başkanımız Selma Tatar’ı ve Yönetim Kurulu’nu kutluyorum. Çok değerli projelere imza atacaklarına yürekten inanıyorum. Dostluk ve barış için el ele sloganıyla bir araya geldiğimiz Skål  Kulübümüz çatısı altında hep birlikte sektörümüzün gelişimi için çalışıyoruz. Öncelikle bu ana mottonun ışığında hayata geçirdiğimiz “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Genç Turizmci projemizle sektöre çok önemli katkılar sağlamaya devam edeceğiz. Diğer alanlarda olduğu gibi bu projemizde de bizi yalnız bırakmayan ve desteklerini esirgemeyen İstanbul Turizm Platformu Direktörü sevgili Şengül Altan Arslan’a teşekkür ediyorum.  Böyle sosyal sorumlulukların bir parçası olan sivil toplum kuruluşlarının asli görevlerinin yanı sıra Skål  İstanbul Kulübü bir şemsiye gibi turizm sektörünün tamamını içine alan bir hareketi başlattı. Bizlerin de bunu devam ettirdiğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Bu nedenle Skål  diğer derneklerden çok farklı bir görüşle hizmet veriyor. Bunlar tabi ki çok değerli meslek kuruluşlarımızın katkılarıyla oluyor. Bu meslek kuruluşlarının yönetiminde yer alan TÜRSAB Başkan Yardımcısı sevgili Davut Günaydın’a da tüm destekleri için özel olarak teşekkür ediyorum.  Skål’ın tüm dünyada daha ileriye gitmesi için benimsediğimiz mottoyu Türkiye’de de gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

Selma Tatar: Skål İstanbul’u güçlendirmeye devam edeceğiz

Skål International İstanbul Kulübü’nün 34. Dönem Başkanı Selma Tatar, Başkanlık görevini devraldığı Can Arınel ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek; “Skål  İstanbul Kulübü’ne üye olmama vesile olan ve daha önce bu kulüpte başkanlık yapan anneme teşekkür ediyorum. Onun tecrübelerinden aldığım derslerle Skål International İstanbul Kulübünü daha ileriye taşımak için çaba sarf edeceğim. Önümüzdeki iki yıl boyunca Skål ruhunun temelinde yatan dostluk kavramının kuvvetlendirilmesi için eskisinden daha dinamik bir yapıya hızlı şekilde ulaşmak ilk hedefim. Özel etkinlilerle tüm üyelerimiz ve aileleriyle bir araya geleceğiz.

Can Arınel Başkanımın başlattığı ve sevgili Mustafa Devrim Yalçın’ın büyük özverileriyle gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Genç Turizmci” projemiz ile sektör profesyonellerini turizm öğrencileriyle bir araya getirmeye devam edeceğiz. Üyelerimizin desteğiyle Skål International İstanbul Kulübümüz daha da güçlenecek. Birlikte çalışarak pek çok yeni başarıya imza atacağız. Şahsıma ve Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma göstermiş olduğunuz güven ve destekleriniz için teşekkür ediyorum. Her zamanki gibi sizlerle birlikte olmaktan ve bu yolculuğa çıkmış olmaktan dolayı çok gururluyum” dedi. 

Uluslararası Skål İstanbul Kulübümüzün Selma Tatar Başkanlığındaki yeni 34. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Yalçın, Meltem Tepeler, Seyhan Ayel, Merve Kadıoğlu, Atilla Acet, Tülay Salihoğlu; yedek üyeleri ise Tezcan Özdemir, Hakan Babila, Bozkurt Atabek, Günnur Diker, Ceyhun Özevin ve Berna Tuzlak olarak belirlendi.

 

Skål International İstanbul Hakkında:

Seyahat ve turizm sektörünün tüm branşlarını çatısı altında toplayan tek uluslararası organizasyon olan, 1934 yılında kurulmuş Skål International, geçmişiyle dünyanın en köklü sivil toplum örgütüdür. 7 Haziran 1956 yılında kurulmuş olan Skâl International İstanbul Kulübü, 109 ülkede yapılanmasıyla en geniş tabanlı sivil toplum örgütü olan Skål International’a bağlı olarak faaliyet göstermektedir. Skål International İstanbul Kulübü, 183 üyesi ve hayata geçirmiş olduğu projeler ile dünyanın en büyük üç Skål kulübü arasındadır.

 

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar