GMW Mimarlık, kuruluşundan bu yana İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali başta olmak üzere, Vnukovo, Kahire, Üsküp, Ohrid, Medine, Riyad, Taşkent ve Kyzylorda’ nın da aralarında olduğu çok sayıda havalimanı projesine imza attı.

GMW Mimarlık kuruluşundan günümüze uzanan çeyrek asra dayanan süreç içerisinde çok sayıda uluslararası havalimanı projesiyle global ölçekte edindiği tecrübeyle, tasarım ve proje üretimi hizmetleri dışında, uluslararası proje grup ve idarelere planlama ve tasarım yönetimi konularında danışmanlık hizmetleri vererek, bu yönüyle Türkiye’de örneği olmayan bir başarıya imza atıyor.

 

 

Kökleri, Kurucu Ortak Mimar Ali Evrenay Özveren’in dördüncü kuşak ortağı olduğu Londra merkezli GMW Architects’e dayanan ve 50 yıllık uluslararası bir mimari birikimin üzerine kurulan GMW Mimarlık, Mimar Dicle Demircioğlu ile Mimar Pınar İlki Emekçi’nin ortaklığıyla büyüdü ve geçen 23 yılın ardından kazanılan bilgi birikimi ve deneyimi nesilden nesile aktarıp geliştirerek ulusal ve uluslararası ölçekteki başarılarının sürekliliğini sağladı.

 

                                                                   Mimar Dicle Demircioğlu -  Mimar Pınar İlki Emekçi

 

 

İstanbul merkezli GMW Mimarlık, kuruluşundan bu yana İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali başta olmak üzere, Vnukovo, Kahire, Üsküp, Ohrid, Medine, Riyad, Taşkent ve Kyzylorda’ nın da aralarında olduğu çok sayıda havalimanı projesine imza attı. GMW Mimarlık, tasarımlarında sürdürülebilirlik, netlik ve esneklik gibi konuları odağında tutarak yolcu konforunu ön plana çıkartırken işlevsellikten ve verimlilikten de ödün vermeyerek uzun vadede başarıyla işleyen terminaller tasarladı ve hem Türkiye hem de yurtdışında ulaşım sektörü yapılarında lider kuruluşlardan biri oldu.

 

 

20’den fazla ülkede görev aldığı  havalimanı projelerinden edindiği birikim ve bu birikimin üzerine eklediği sürekli eğitimler sayesinde GMW Mimarlık, Roma Fuimicino,  Amsterdam Schiphol ve Kuveyt Havalimanı Terminal 4 projeleri başta olmak üzere, Afrika’dan Uzak Doğu’ya ve hatta Güney Amerika’ya uzanan çok geniş bir coğrafyada, idare, proje tasarım ekipleri ve yatırımcılara verdiği terminal planlama danışmanlığı hizmetleri ile bu konudaki yetkin firmalar arasında yer almayı başarmıştır.  

 

 

Çalışma prensiplerini, ofis kültürünü ve etik değerlerini her zaman koruyarak, mimarlık pratiğinin dünyadaki gelişmelerine paralel yönde, teknolojiyi ve literatürü yakından takip ederek kendini her daim geliştiren GMW Mimarlık, özellikle uluslararası platformlarda yarışan ve büyük ölçekli projeleri üstlenen bir mimarlık ofisi olarak tanınıyor. Uluslararası projelerde karşılaşılan kültürel farklılıkları ise kurduğu işbirlikleri sayesinde kısa sürede bertaraf ederek aksiyon alabiliyor.

 

 

GMW Mimarlık Hakkında:

GMW MIMARLIK (GMWM), köklü bir geçmişe sahip Londra merkezli İngiliz GMW Architects firmasının o dönemki üst düzey ortaklarından Ali Evrenay Özveren’in liderliğinde, üstlendiği Atatürk Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminali projesinin tamamlanmasını takiben, 2000 yılında Istanbul’da kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren dünyanın çeşitli bölgelerinde 20’nin üzerinde havalimanı projesinde görev alan GMWM, aldığı saygın ödüller ile günümüzde sektörün önde gelen mimarlık firmalarından biridir. Firma, havalimanı projelerinin yanı sıra tren istasyonları, ofis, alışveriş ve eğlence merkezleri gibi geniş bir proje yelpazesine sahiptir. Projelendirmenin yanında, özellikle havalimanları konusunda, sadece Türkiye’de değil, yurtdışında saygın yabancı müşterilerine de planlama danışmanlığı vermektedir. Uzun yıllar firmada mimar, proje lideri ve direktör olarak çeşitli kademelerde görev almış Dicle Demircioğlu ve Pınar İlki, 2011 yılında firmaya ortak olmuş, 2017 yılından bu yana da yönetici ortak olarak çalışmalarına devam etmektedirler. İster büyük ölçekli bir ulaşım projesi, ister küçük ölçekli bir iç mimari projesi olsun, herhangi bir fark gözetmeden ve kaliteden ödün vermeden uluslararası standartlarda proje hizmeti veren firmanin en güçlü yanlarından biri de, çok sayıda mühendis ve danışmanlardan oluşan proje ekiplerinin tam koordinasyonu ile etkin tasarım yönetimidir. GMWM, büyük ölçekli, çok uluslu, kompleks projelerde ihtiyaç halinde sadece tasarım yönetimi ve koordinasyonunu da üstlenmektedir. GMWM, Avrupa’nın 10’dan fazla başkentinde yer alan mimarlık firmalarının bir araya gelerek oluşturduğu Avrupa Mimarlar Birliği’nin (EAA, European Architecture Alliance) kurucu üyelerindendir. Birlik bünyesindeki mimari bürolarla yakın işbirliği içinde, bir çok ülkeden müşterilerine, Türkiye’de veya yurtdışında projesi olan Türk firmalara, o ülkenin yönetmelik ve standartlarına uygun tasarım veya tasarım yönetimi hizmeti de vermektedir.

Kategoriler
    Güncel Yazılar