Gastronomi sanatı ve sunumunun gelişmesini amaçlayan Chaine des Rotisseurs Derneği Antalya üyeleri ve misafirlerinin katıldığı geleneksel Gala yemeği, Kirman Belazur Resort Hotel-Belek ev sahipliğinde gerçekleşti.


Antalya tadım ustalarının buluştuğu Gala yemeği öncesinde dernek üyelerine kokteyl verildi. Tadım ustası gurmelere daha sonra Executive Chef Zübeyir Ekicibaşı ve Yiyecek İçecek Müdürü Ümit Kaygusuz tarafından hazırlanan Deniz Mahsulleri Sülze, Kuzubağ, Limon Çubuklu Fındık Turp Çorbası, Kızarmış Hindiba Salatası, Soslu Yılan Balığı Fileto, Çam Filizi Sorbet, Tohum Hamuru Kaplamalı Güvercin ve Kuzu Sırtı Wellington ve Fesleğen ve Vanilyalı Bavarois ikram edildi.

 

Menüde yer alan birbirinden lezzetli yemekler ve yemeklerle eşleştirilen içecekler, Chaine des Rotisseurs derneği Antalya üyelerinden tam not aldı.
Chaine des Rotisseurs Derneği Antalya Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Tümkaya, yemekte yaptığı konuşmada organizasyona ev sahipliği yapan Kirman Belazur Resort-Belek Genel Müdürü Gökhan Ali Özaltın ve otel ekibine yönetim kurulu adına teşekkür ederek derneğin plaketlerini sundu.

 

Nihat Tümkaya ve dernek yönetim kurulu üyeleri daha sonra Operasyon Müdürü Murat Özçelik ve Kirman Hotel Ailesine, mesleki tecrübeleri, vizyon ve el becerileri ile en iyi lezzetleri ve görselleri hazırlayan Executive Chef Zübeyir Eskicibaşı, Executive Sous Chef Adem Cantürkmen, Berat Günşan ve Kaan Gürsoy, Yiyecek İçecek Müdürü Ümit Kaygusuz ve yardımcıları Mustafa Demir ve Bayram Coşkun ile Restoran Müdürü Burhan Kardaş ve servis ekibine gastronomi sanatına katkıları nedeniyle teşekkür ederek plaketlerini sundular.

Kategoriler
    Güncel Yazılar