Sunexpress'Ten İzmire 8 Yeni Rota

 

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress, uçuş ağına eklediği yeni rotalar ve kapasite artışı ile İzmiri direkt uçuşlarla yurt içine ve yurt dışına bağlamaya devam ediyor. Bu yaz uçuş ağına 8i İzmirden olmak üzere toplam 26 rota ekleyen hava yolu, İzmir hattında en geniş uçuş ağına ulaşıyor.

 

SunExpress CEOsu Max Kownatzki konu ile ilgili olarak, “SunExpress olarak bu yaz, Türkiye ile Avrupa arasında şimdiye kadarki en geniş uçuş ağımız ile hizmet sunuyoruz. Bu kapsamda, İzmir’den sunduğumuz yeni rotalar ile İzmirde de en geniş uçuş ağımıza ulaştık. İzmiri toplamda 50’den fazla destinasyon ile hem iç hem de dış hatlarda en çok noktaya bağlayan hava yoluyuz” dedi.

SunExpress, İzmirden toplamda 37 yurt dışı destinasyona direkt uçuş gerçekleştiriyor. Bu yaz İzmir hattındaki yeni yurt dışı rotalar arasına Dubai, Birmingham, Saarbrücken, Tiflis ve Edinburghun yanı sıra Londra-Gatwick, Venedik ve Barselona da eklendi.

Yurt içinde ise İzmirden Adana, Antalya, Bodrum, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Trabzon, Van ve Mardin olmak üzere Türkiyenin 15 şehrine uçuyor.

Kownatzki, "İzmirin ana taşıyıcısı olarak İzmiri dünyaya bağlamaya ve hem İzmire hem de Ege turizmine katkıda bulunmaya devam ediyoruz. İzmirin sadece yaz aylarında değil tüm yıl boyunca sunacağı çok şey var. Dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere zengin tarihi, kültürel mirasları ve eşsiz doğasıyla İzmirin ideal bir tatil destinasyonu olduğunu göstermek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

İzmir’den yurt dışına eklenen yeni rotalar

İZMİR

Barselona

Venedik

Dubai

Birmingham

Londra-Gatwick

Tiflis

Edinburgh

Saarbrücken

SunExpress Hakkında

Türk Hava Yolları ve Lufthansanın eşit ortaklığında 1989 yılında Antalyada kurulan SunExpress, havacılık sektöründeki 30 yıl üzerindeki tecrübesi ve tatil havayolu uzmanlığı ile Türkiye ile Avrupa arasında turizm elçisi görevini üstlenmiştir. 30 ülkede 175ten fazla rotaya uçuş gerçekleştirmektedir. Avrupanın en genç filolarından birine sahip olan SunExpress, merkezleri Antalya, Frankfurt, İzmir ve Ankarada bulunan 3500den fazla çalışanı ve 66 uçaklık filosu ile her yıl yaklaşık 10 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. Skytrax tarafından son gerçekleştirilen küresel ankette Dünyanın En İyi Tatil Hava Yoluseçilmiştir. SunExpress ile ilgili detaylı bilgiye ve uygun fiyatlı kaliteli uçuşlara www.sunexpress.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Kategoriler
    Güncel Yazılar