web tasarım programlama web master

 

 

 

TURİZMDE SON NOKTA
ATID BAŞKANI
TUROFED GENEL SEKRETERİ
BARACUDA TUR CEO
KOREOGRAF
ANKARA
YAZAR
GURME
AKADEMİSYEN / GAZİ ÜNİV.
MARMARA FM GNL. MD.
TTYB GROUP HOLDING BŞK
DANIŞMAN
TURİZM YAZARI
GENÇ BAKIŞ
SİTE İÇİ ARAMA
E-POSTA ÜYELİĞİ
VİDEOLAR
Erdoğan Siirt merkez olmak üzere bazı ilçelerinde yeni spor ve sosyal tesislerini gerçekleştireceklerini sağlık tesisleri alanlarında da yatırımların sürdüğünü ifade etti
SİİRT’TE İKİ GÜNDE 108 MİLYON LİRALIK 45 TESİSİN AÇILIŞI YAPILDI
BAŞBAKAN ERDOĞAN TÖRENDE 30 KALEMDE 77 MİLYON LİRALIK TESİS AÇILIŞINI YAPTI

Siirt iki gündür Başbakanını ağırlıyor. Siirt valiliğinin koordinasyonu ile düzenlenen toplu açılış törenine Siirt Valisi Ahmet Aydın, Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan törende yaptığı konuşmada, ''Birbirimizi Yaradan'dan ötürü sevdik. Arap kardeşimi de Türk kardeşimi de seviyorum, hiçbirinin arasında ayrım yapmıyorum, hepsine aynı mesafedeyim. Eğer bu ayrımı yapsaydım Siirt'ten bir Arap kızıyla evlenmezdim. Bu, duruşumuzun ispatıdır'' ifadelerini kullandı.

Başbakan Erdoğan,  TOKİ konutlarının açılışı sırasında Siirt'te iki günde 45 ayrı tesisin açılışını yaptıklarını söyledi. Başbakan Erdoğan, Turkcell tarafından Siirt'te çağrı merkezi kurulumuna başlandığını, Siirt Üniversitesi bünyesinde de özel bir sınıf oluşturularak burada istihdam edilecek gençlerin eğitimlerine başlandığını belirtti. Türk Telekom'un da benzer bir hizmeti Siirt'te başlatacağını söyledi. Avrupa Birliği bakanı Egemen Bağış'ın Siirt'li olduğunu ve Avrupa Birliği kredisi ile 800 milyon avroluk yatırımın Siirt'te devam ettiğini belirtti.

 

 

Başbakan Erdoğan Siirt merkez olmak üzere bazı ilçelerinde yeni spor ve sosyal tesislerini gerçekleştireceklerini sağlık tesisleri alanlarında da yatırımların sürdüğünü ifade etti.

Toplu açılışta bulunan ve yatırımların koordinasyonu üstlenen Siirt Valiliği adına bilgi veren Siirt Valisi Ahmet Aydın “Bugün burada başbakanımızı ağırlamaktan gurur duyduk, tüm bu yatırımlar Siirt halkının hak ettiği hizmetin karşılığıdır. Dolayısı ile bütün çalışmalarımızda bizlere sonsuz destek sağlayan Sayın Başbakanımıza şahsım ve Siirt halkımız adına teşekkür ediyoruz” dedi. Eğitimden sağlığa, spordan kültür turizme kadar otuz kalemde yatırımı Siirt’e kazandırdıklarını ifade eden Aydın, geçici değil kalıcı hizmetler ile Siirt halkına hizmet etmekten gurur duyduklarını söyledi.

Siirt’te iki günde açılışı yapılan yatırımlar ;

Eğitim Alanında Yapılan Yatırımlar;
Mimarlık Ve Mühendislik Fakültesi
750 Kişilik Öğrenci Yurdu  (Yurtkur)
Merkez 24 Derslikli Ticaret Meslek Lisesi

 

 

Okunma Sayısı: 276

Yorum Yaz
Ad Soyad
E-posta
Yorum
Şehr-i Türkiye | Spa & Wellnes | Golf Turizmi | Kalkınma Ofisi | Turizm Rehberi | Künye | İletişim
© Copyright - Her hakkı turizmdesonnokta.com’a aittir.
Tasarım&Yazılım: Grafiker